Akvabely Tábor

132638_169652696406903_7553763_o.jpg
Vítejte na našich stránkách !!!

Historie oddílu

Oddíl synchronizovaného plavání v Táboře založen v roce 1983 pod vedením trenérek J. Chmelové, V. Buštové a L. Kubešové. V té době čítal oddíl 45 děvčat ve věku 8 až 12 let a tréninky byly dvakrát týdně dvě hodiny.  Poprvé startovalo pět táborských žákyň na soutěži až 25. května 1985.

V roce 1987 se začala projevovat systematická příprava a na závodech v Bratislavě skončila Irena Vaňková na 3. místě v kategorii mladších žákyň. Svého nejlepšího umístění dosáhla na závodech v Olomouci, kde si vybojovala prvenství. Její kolegyně J. Pípalová skončila na 4. místě.

V roce 1988 obsadila Irena Vaňková v Bratislavě 3. místo, což byl v silné konkurenci velký úspěch. Společně s Jarmilou Pípalovou a Jitkou Peřinovou se akvabely zúčastnily závodu v Olomouci, kde první místo získala Vaňková a její kolegyně skončily čtvrté.

Méně úspěšný se stal rok 1991. Jediný dobrý výkon podala na „republice" starších žákyň J. Bílková, která obsadila 4. místo.

V roce 1993 se táborský oddíl zúčastnil hned několika závodů. Vrcholem bylo mistrovství ČR v Praze, kde si Eva Němečková vybojovala bronz, Ilona Markvartová osmé a Petra Němečková deváté místo. V soutěži družstev obsadily táboráčky 4. příčku.

Velmi úspěšný se stal rok 1995. Na republikovém šampionátu mladších žákyň získala poprvé v historii pro táborský oddíl mistrovský titul Edita Bauerová, její kolegyně I. Markvartová obsadila 6. místo. Dobré umístění přidaly na závodech v Karlových Varech J. Bílková (2. místo) a M. Polívková (4. místo).

V sezoně 1997 a 1998 startovaly táborské akvabely na Poháru mládeže v Pardubicích. Nejlepšího výkonu zde v roce 1998 dosáhla mladší žákyně Iva Zenklová. Obsadila 4. místo a vyplavala si II. výkonnostní třídu žen.

[ Zdroj: Lukáš Vošmyk]

V letech 1999 - 2012 vozily medailové umístění především závodnice v kategorii žákyněk.
 
Zlomový se stal rok 2013. Po 18ti letech dokázala přivézt mistrovský titul zpět do Tábora Lenka Kostková, která zvítězila v povinných figurách v kategorii mladších žákyň. Totéž se ji podařilo o rok později a svůj titul obhájila. Spolu s Denisou Križanou jsou historicky nejúspěšnějšími závodnicemi oddílu. Už v roce 2013 se jim výbornou párovou sestavou podařilo vyplavat stříbrné medaile v kategorii mladších žákyň. Na své úspěchy navázaly i v roce 2014 na závodu v Plzni, kde opět získaly stříbrné medaile (tentokrát v kategorii starších žákyň).
 
Táborské akvabely nezískávaly medaile pouze z individuálních disciplín. Rok 2014 se stal úspěšný pro tým Klára Kopecká, Lenka Kostková, Anna Kučerová, Eliška Plocová, Eliška Říhová a Leona Šedivá. Na lednovém závodu Memoriál Míly Heršálkové vybojovaly děvčata stříbrnou medaili. Své umístění vylepšily na listopadovém Táborském poháru, kde získaly historické týmové zlato pro táborský oddíl.
 
V roce 2015 přecházela děvčata z mladších žákyň do vyšší kategorie. To jim ovšem nezabránilo v získávání dalších, především týmových, medailí. Na mistrovství ČR se o bronzovou medaili v kombinované sestavě zasloužily Kateřina Jůzová, Lenka Kostková, Denisa Križanová, Anna Kučerová, Martina Novotná, Eliška Plocová, Aneta Průšová Michaela Průšova a Eliška Říhová. Své umístění zopakovaly na mezinárodně obsazeném závodu Vánoční cena Prahy. V květnu téhož roku si duo Lenka Kostková a Denisa Križanová vyplavalo bronzovou medaili v konkurenci starších dívek. To se stalo příslibem skvělých úspěchů v následujícím roce.
 
Hned v březnu 2016 předvedly Denisa Križanová s Lenkou Kostkovou naprosto fantastický výkon a přivezly si z pražského Memoriálu Hany Cinkové 4 medaile. Lenka zvítězila v povinných figurách, sóle a s Denisou i v párové sestavě. Denisa získala navíc svou první individuální medaili v sólové sestavě a přivezla si bronz. Na dubnovém mistrovství ČR své výsledky potvrdily a zpět do Tábora přivezly holky hned 3 medaile. Lenka obsadila 2. místo v sole a spolu s Denisou získaly stříbrné medaile v párové sestavě. Obě byly důležitou součástí kombinované sestavy, která získala bronz. Holky plavaly ve složení Jůzová Kateřina, Kocourková Kateřina, Križanová Denisa, Kučerová Anna, Novotná Martina, Plocová Eliška, Průšová Aneta, Říhová Eliška a Šedivá Leona.
 
Mistrovské kovy otevřely Denise a Lence dveře k reprezentaci a ke světovým soutěžím. Na mezinárodní soutěži Austrian Youth Open 2016 ve Vídni zabojovaly holky v povinných figurách a díky tomu si zajistily jasnou pozici v osmičlenném reprezentačním týmu, který vybojoval zlaté medaile. Obě táborské závodnice předvedly skvělý výkon i v párově sestavě a přivezly si bronz. Vrcholem sezony 2016 se pro Denisu s Lenkou stala účast na neoficiálním Mistrovství světa v Izraeli, kde se společně s ostatními nejlepšími závodnicemi z celé České republiky probojovaly do finále týmu i kombinované sestavy. Výborný rok byl završen na soutěži Vánoční cena Prahy, kde děvčata vylepšila svou příčku z předchozího ročníku a zaslouženě získaly v kombinované sestavě stříbrné medaile.
 
V roce 2017 se Lence Kostkové podařilo obhájit stříbrnou příčku na MČR v povinných figurách i v sóle. S novou choreografií se předvedla kombinovaná sestava a rozhodčí ji ocenily bronzovou příčkou. V květnu startovala děvčata z táborského oddílu na závodu Synchro Plzeň v kategorii juniorky a předposlední závod sezóny proměnily v početnou sbírku medailí: 1. místo figury Lenka Kostkova, 1. místo sólo Lenka Kostková, 1. místo duo Lenka Kostková a Denisa Križanová, 2. místo tým ve složení Jůzová Kateřina, Kopecká Klára, Kostková Lenka, Križanová Denisa, Novotná Martina, Průšová Aneta, Průšová Michaela a Říhová Eliška.
 
Lenka Kostková ještě v červnu vyrazila s reprezentačním výběrem do chorvatské Rijeky, kde se jí povedlo sólovou sestavou vyplavat skvělé 4. místo. S týmem holky obsadily 3. místo a přivezly domu bronzové medaile. Reprezentační sezona byla završena účastí na neoficiálním mistrovství světa, kde byla Lenka důležitou součástí týmu i kombinované sestavy.

 

Vítáte vytvoření webových stránek oddílu?

Ano, jsem rád/a (275 | 93%)
  Partner oddílu:
Sportcentrum PETA
Sportcentrum PETA
CCT - Combat Circuit Training
CCT - Combat Circuit Training
Bad Ronin Academy
Bad Ronin Academy
HardWorkGym_vykryt.png
Chybí Vám něco na naší stránce? Chcete další informace, fotografie,...? Napište nám, rády Vám zodpovíme jakékoliv dotazy.
12375304_1014661888572642_7924131239885938613_o.jpg


© Akvabely Tábor

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one